درمان سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه
درمان سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه ، یکی از مهم ترین بیماری هایی هست که باید برای درمان فوری سنگ کلیه هرچه سریع تر اقدام کنید ما در این مقاله علاوه بر بررسی روش هایی برای درمان این بیماری به معرفی روش هایی برای درمان خانگی سنگ کلیه میپردازیم ، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا در نتیجه یکی از بهترین عصاره هایی که میتوانید به صورت گیاهی سنگ کلیه خود را درمان کنید را معرفی کنیم .

فرطب بزرگترین کارخونه تولید انواع عصاره های درمانی گیاهی در ایران هست که توانسته تا حد خیلی خیلی زیادی به درمان بیماری ها رایج در مردم کمک کند . در این مقاله هم به معرفی یکی از بهترین عصاره ها یعنی عصاره 4 گیاه فران که موثر در درمان فوری سنگ کلیه ، میباشد . برای مشاهده محصول به انتهای مقاله مراجعه کنید .

حتما باید بخوانید : کاهش وزن

هرآنچه از سنگ کلیه و درمان سنگ کلیه باید بدانید

درمان سنگ کلیه ، رنال کلکولوس که در دید عموم با نام سنگ کلیه شناخته می شوند، توده های سختی هستند که از جنس کریستال یا بلور می باشند. این سنگ ها در ابعاد و مدل های مختلفی می توانند در هر قسمتی از دستگاه ادراری افراد از مثانه تا کلیه پخش شوند. urolithiasis یک بیماری عمومی است که اغلب در سنین 30 تا 60 سال دیده می شود.

برای مشاوره و سفارش عدد 1 را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند.

در عین حال درد سنگ کلیه را تنها کسی درک می کند که در گذشته با این بیماری دست به گریبان بوده یا هنوز هم این مشکل را دارد. درد وحشتناکی که می تواند انسان را از پا درآورد و از زندگی روزمره دور کند. درنتیجه متخصصان تیم فرطب یک مقاله کامل درباره این بیماری و روش های درمان آن آماده کرده اند که می توانید در ادامه آن را مطالعه کنید و اطلاعات کاملی در این زمینه به دست آورید.

این ویدئو را از دست ندهید ******

پیش از مطالعه ادامه این مقاله حتما حتما پیشنهاد میکنیم ویدئو بالا رو مشاهده کنید .

سنگ کلیه چیست؟

این بیماری که بین عموم مردم جهان شیوع گسترده ای دارد، یکی از چالش ها و تهدیدهایی است که در حال حاضر بسیار گسترده شده و می تواند در آینده هم بدتر شود. درواقع سنگ کلیه و اختلالات مجاری ادراری در حال حاضر یکی از بیماری های شایعی هستند، به گونه ای که بیش از 30% مراجعان پزشکان اورولوژی مربوط به این بیماری می باشند. همه گیری سنگ کلیه در کشورهای مختلف 1 تا 5 درصد گسترش یافته است.

برای مشاوره و سفارش عدد 1 را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند.

طی گزارشات به دست آمده، از هر هشت نفر در سن 70 سالگی، 1 نفر به این بیماری دچار است. درمان فوری سنگ کلیه ، در ایران بین 5 تا 10 درصد مردم را درگیر خود می کند و به طور کلی سنگ کلیه سومین بیماری شایع در مجاری ادراری افراد به حساب می آید. این بیماری به طور کلی بین مردان شایع تر است.

حتما بخوانید : درمان کبد چرب

وقتی که املاح نمک و مواد معدنی در کلیه تجمع یابند، فرد دچار سنگ کلیه ، می شود. درواقع تجمع کلسیم، اگزالات، سیستین و اوریک اسید به مقدار زیادی در کنار یکدیگر، منجر به تولید سنگ های کوچک یا بزرگ در کلیه، اورتر، مثانه و مجرای ادراری می شود. این گونه سنگ ها می توانند سال ها در کلیه ها باقی بمانند و فرد متوجه آن نشود ولی وقتی اندازه آنها بزرگ گردد، علامت اصلی آن را می توان درد پهلوها در ناحیه کلیه به حساب آورد.

در هر صورت لازم است که سنگ ها دفع شوند تا مشکلات جدی تری برای بدن به وجود نیاید. در این صورت می توان از روش های درمان سنگ کلیه ، مختلفی استفاده کرد که یکی از طبیعی ترین راه حل های آن، عصاره 4 گیاه فران موثر در پاکسازی و دفع سنگ کلیه است. در ادامه اطلاعات کامل تری از این بیماری و روش های درمانی ویژه آن را توضیح می دهیم.

سنگ کلیه
سنگ کلیه

انواع سنگ کلیه را بشناسید

سنگ کلیه ، از نظر جنس و اندازه متنوع می باشند. از این رو لازم است که انواع آنها را بشناسید تا بتوانید راحت تر برای درمان و حتی پیشگیری از ابتلا به آنها اقدام کنید.

حتما بخوانید : درمان پروستات

سنگ کلیه اگزالات کلسیم

سنگ های اگزالات و فسفات کلسیم جزو شایع ترین سنگ های کلیه هستند که دلیل عمده ابتلا به آنها مربوط به از دست دادن آب بدن و عدم جبران آن می باشد. اگزالات به طور طبیعی در موادغذایی وجود دارد که همراه با مواد زائد دیگر از کلیه ها دفع می شود. اما اگر مقدار آب بدن پایین باشد، مواد زائد اگزالات و کلسیم کم کم به صورت کریستال هایی تشکیل می شوند که نتیجه آن سنگ کلیه است. برای آنکه جلوی این نوع سنگ ها گرفته شود، باید به مقدار مناسبی در طول روز آب و مایعات مصرف کنید.

همچنین کلسیم را به مقدار مناسب در رژیم غذایی خود قرار دهید تا بتواند با اگزالات و مواد زائد دیگر در معده و روده ترکیب شود و از بدن خارج شوند. در این صورت به کلیه ها نمی رسند و آنجا رسوب ایجاد نمی شود.

برای مشاوره و سفارش عدد 1 را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند.

حتما بخوانید : مضرات آلودگی هوا

سنگ کلیه فسفات کلسیم

معمولا بر اثر افزایش کلسیم و قلیایی شدن ادرار، سنگ فسفات کلسیم به وجود می آید. بیماری های ارثی نادر و ناشناخته دیگر نیز می توانند زمینه ساز این نوع سنگ ها شوند. معمولا برای کنترل و درمان این بیماری ها پیشنهاد می شود که از مصرف گوشت، تخم مرغ، ماهی، چاشنی ها، شیر، پنیر و … جلوگیری شود. در عین حال مصرف پروتئین کافی و کم کردن سدیم از رژیم غذایی می تواند در درمان سنگ کلیه و این بیماری مفید باشد.

سنگ کلیه اسید اوریک

این گونه سنگ ها با عنوان سنگ های حاجب شناخته می شوند؛ چراکه در ترکیب این سنگ، عنصر کلسیم دیده نمی شود و از همین رو در رادیوگرافی مشخص نمی شوند. سنگ های اسید اوریکی را معمولا با سونوگرافی تشخیص می دهند و معمولا درمان آنها با مصرف دارو و رژیم غذایی مناسب جوابگو است. این نوع سنگ ها در مردان بیشتر دیده می شوند و مربوط به مصرف زیاد پروتئین می باشند.

سنگ‌های سیستین

بر اثر ازدیاد سیستئین در ادرار، این نوع سنگ ها ایجاد می شوند که معمولا در دوران کودکی و قبل بلوغ خود را نشان می دهند. این بیماری مربوط به اختلالات ژنتیکی بسیار هم نادر می باشد. این سنگ ها را باید سریعا درمان کرد؛ چراکه سرعت رشد و عود مجدد بالایی دارند و ممکن است نارسایی کلیه به وجود آورند. برای درمان فوری سنگ کلیه ، با این نوع سنگ های کلیه می توان از پني سيلين آمين و بی کربنات استفاده کرد.

روش های درمان سنگ کلیه
روش های درمان سنگ کلیه

علائم سنگ کلیه چیست؟

علائم سنگ کلیه چیست ؟ به صورت کلی وقتی ادرار شما غلیظ شود ( بر اثر کمبود آب )، مواد معدنی قبل از دفع کامل از بدن می توانند در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا درنهایت سنگ های سختی ایجاد شوند. پس با این توضیح می توان متوجه شد که چرا مصرف آب زیاد در طول روز ( 6 تا 8 لیوان ) از طرف متخصصین به صورت مکرر توصیه می شود. اما اگر کلیه شما سنگ بیاورد، علائم و نشانه های بیرونی دارد که می توانید با توجه به آنها به پزشک مراجعه نمایید و برای درمان سنگ کلیه ، به موقع اقدام نمایید.

برای مشاوره و سفارش عدد 1 را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند.

 • احساس درد در پهلو، زیر دنده ها و پشت بدن
 • احساس درد از ناحیه زیر شکم تا کشاله ران
 • دردهای نوسانی که شدت آن کم و زیاد می شود
 • احساس سوزش و یا درد هنگام ادرار
 • ادرار بسیار کم یا بیش از حد معمول و تکرر ادرار
 • حالت تهوع و استفراغ
 • بد بو شدن و تغییر رنگ ادرار به قهوه ای، قرمز یا صورتی
 • تب و لرز ( به خاطر عفونت )

عوارض سنگ کلیه چیست

همانطور که گفتیم، سنگ کلیه ها ممکن است صرفا در کلیه باقی نمانند و وارد مجاری ادراری مانند اورتر شوند. در این صورت بخاطر آنکه اورتر حساس است، سنگ به دیواره ها آسیب می زند که نتیجه آن خون در ادرار است. در عین حال انسداد ادرار که نتیجه آن عفونت و آسیب به کلیه می باشد، از دیگر عوارضی است که می توان به آن اشاره کرد. در این زمینه سایز سنگ ها بسیار حائزاهمیت است؛ چراکه حرکت و رفتار آنها در مسیر درمان بسیار اثرگذار می باشد.

معمولا سنگ های خیلی بزرگ درون خود کلیه می مانند و ممکن است که هیچ علائمی هم نداشته باشند ولی به بافت کلیه آسیب می زنند و گاها نیاز به سنگ شکن برای دفع آنها است. این در حالیست که سنگ های بسیار کوچک به راحتی همراه با جریان ادرار دفع می شوند و مشکلی برای بدن به وجود نمی آورند.

شاید بدترین حالت مربوط به زمانی باشد که یک سنگ با ابعادی بین این دو حالت است و در مسیر عبور مجاری ادراری قرار می گیرد. در این صورت درد بسیار شدیدی برای دفع سنگ کلیه برای فرد ایجاد می شود یا گاها ممکن است دکتر مجبور به عمل جراحی برای برداشتن سنگ از مسیر مثانه ( لوله هایی با نام حالب ) شود. در موارد حاد نیز بیماری های مزمن کلیوی ایجاد می شود. در هر صورت درمان به موقع و توجه به داروهای گیاهی و تاییدشده می تواند در کنترل روند بیماری تاثیر چشم گیری بگذارد.

یکی از این موارد عصاره 4 گیاه فران است که در پاکسازی و دفع و درمان سنگ کلیه ، بسیار موثر می باشد. در ادامه به معرفی کامل تر آن می پردازیم.

حتما بخوانید : درمان غلظت خون

برای مشاوره و سفارش عدد 1 را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند.

علل ابتلا به سنگ کلیه چیست؟

مواردی که ممکن است احتمال ایجاد سنگ کلیه ، را در فرد بالا ببرند، در ادامه بیان می کنیم. درواقع توجه به این موارد می تواند به پیشگیری از ابتلا به این بیماری هم کمک کند.

کم شدن آب بدن

درواقع وقتی حجم ادرار شما کم شود، غلظت آن بالا می رود که نتیجه ای جز تجمع مواد زاید در کنار یکدیگر و ایجاد سنگ را در پی ندارد. از جمله دلایل آن مربوط به زمانی است که شما در منطقه ای با آب و هوای گرم زندگی می کنید یا فعالیت بالای بدنی و تعرق شدید دارید. در عین حال مصرف کم مایعات و آب، حجم ادرار شما را کم می کند. مصرف آب و نوشیدنی های دیگر ( به غیر از چای و قهوه ) هم برای افرادی که به سنگ کلیه ، دچار هستند، توصیه می شود و هم به افراد عادی. پس مصرف روزانه حدود 3 لیتر مایعات را نباید فراموش کرد.

سابقه خانوادگی و ژنتیک

تشکیل درمان فوری سنگ کلیه ، به صورت ارثی می تواند در خانواده ها به وجود بیاید. همچنین عوامل ژنتیکی مثل بیماری های متابولیک سیستین یورینا که باعث ایجاد سنگ های سیستینی می شود در این دسته قرار می گیرد. در عین حال بعضی افراد کلیه پلی‌کیستیک دارند که منجر به تولید بیشتر سنگ در آنها می شود.

رژیم غذایی ناسالم

استفاده از موادغذایی که پر از کلسیم و اگزالات باشد، باعث ایجاد سنگ های فسفات و اگزالات کلسیم می شود. برای مثال مصرف غذاهایی همچون اسفناج، ریواس، گریتس (یک نوع هلیم که از ذرت ساخته می شود) و غلات سبوس دار به خاطر بالابودن اگزالات در آنها باید در رژیم غذایی کمتر شود. اما نباید کلسیم را به طور کامل حذف کرد. بلکه مصرف موادغذایی دیگری همچون نمک و مواد غذایی کنسروشده را باید کمتر نمایید. پروتئین های حیوانی و مکمل های ویتامین C هم باید محدود شوند.

همچنین مشکلات دیگری مانند بیماری های روده که مانع از دفع صحیح مواد زائد می شود، می تواند از دیگر عوامل ایجاد سنگ کلیه باشد. چاقی، مصرف بعضی از داروها و بیماری های پیش زمینه ای مانند دیابت نوع 2، نقرس، پرکاری تیروئید و اسیدوز توبولی کلیه از جمله موارد دیگری هستند که سنگ های مختلف کلیه را تولید می کنند.

روش های دفع سنگ کلیه
روش های دفع سنگ کلیه

راه های پیشگیری از سنگ کلیه

به طور میانگین می‎توان گفت که از هر 10 نفر، یک بیمار مبتلا به سنگ کلیه مشاهده می‎شود. در عین حال بعضی از افراد دچار کلیه ‎های سنگ ساز هستند که ممکن است با هربار دفع سنگ، مجددا این مشکل برای آنها پیش بیاید. درنتیجه می‎توان از راه‎هایی استفاده کرد تا یک سبک زندگی سالم را پیش گرفت و مانع از ایجاد سنگ کلیه شد.

دقت کنید که سنگ کلیه می‎تواند یک نوزاد چند روزه را هدف بگیرد تا یک پیرمرد 70 ساله. درنتیجه حجم شیوع و گستردگی آن بسیار بالاست و ممکن است همه ما در معرض این بیماری قرار بگیریم. اما از آنجایی که تمامی علت‎های به وجود آمدن سنگ کلیه برای متخصصین مشخص نشده، پس توجه به روش‎های پیشگیری از این بیماری به خصوص در خانواده های دچار سابقه سنگ کلیه، می‎تواند بسیار حائزاهمیت باشد.

مصرف آب و مایعات فراوان

روزانه 6 تا 8 لیوان آب یا سایر نوشیدنی های طبیعی مانند دمنوش های گیاهی اثرگذار را مصرف کنید تا دچار غلیظ شدن ادرار نشوید. در این زمینه می توان به عصاره 4 گیاه فران اشاره کرد که یک ترکیب گیاهی ویژه برای پیشگیری و حتی کمک کننده برای درمان سنگ کلیه می باشد.

ایجاد وزن متعادل

چاقی از جمله مواردی است که به راحتی می تواند انواع و اقسام بیماری ها را برای افراد ایجاد کند. از این رو حفظ وزن نرمال می تواند بسیار حائزاهمیت باشد. در این مورد هم می توانید از ترکیبات گیاهی معجزه آسایی همچون عصاره دوازده گیاه فران استفاده کنید که کاملا طبیعی است و هیچ مواد افرودنی و عوارضی ندارد. این گونه مکمل های گیاهی علاوه بر آنکه به حفظ شادابی بدن کمک می کنند، عملکرد صحیح اجزای بدن را هم کنترل می‎نمایند.

رژیم غذایی سالم

کم کردن نمک، نوشابه، اسفناج، سیب زمینی شیرین، مرغ، تخم مرغ و غذاهایی دریایی را از رژیم غذایی خود جدی بگیرید. در این زمینه بهتر است حتما با دکتر مشورت کنید تا متناسب با نوع سنگ کلیه شما نظر نهایی را برای موادغذایی مصرفی شما بدهد. اما مصرف غذاهای مناسب دیگری می تواند در درمان و پیشگیری از این بیماری موثر باشد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

نحوه تشخیص سنگ کلیه

اگر علائم اولیه این بیماری در شما مشاهده شود، معمولا پزشک برای تشخیص نهایی و صحیح، از شما می خواهد که آزمایشات یا تصویربرداری های خاصی را انجام دهید که در ادامه آنها را معرفی می کنیم:

 • تست ادرار برای نمایان شدن سنگ کلیه و عفونت ادراری کمک می کند. بررسی میکروسکوپی ادرار و PH می تواند تشخیص این بیماری را ساده نماید.
 • آزمایش شمارش کامل سلول های خون CBC
 • آزمایش اوریک اسید
 • آزمایش کلسیم
 • آزمایش کراتینین
 • آزمایش الکترولیت های بدن
 • عکس سونوگرافی و رادیوگرافی

پس از تشخیص نهایی و مشخص شدن نوع سنگ کلیه شما، دستورالعمل هایی از طرف پزشک تجویز می شود که لازم است به طور کامل آنها را انجام دهید تا به سلامت کامل برسید. دقت کنید که اگر بیماری خود را جدی نگیرید، ممکن است با انواع و اقسام مشکلات دیگر در آینده دست و پنجه نرم کنید. دیالیز و نارسایی کلیه می‎تواند یکی از شرایط بسیار بدی باشد که در موارد حاد برای افراد به وجود می آید. اما در ادامه این مطلب به معرفی روش های درمانی موثری همچون مصرف داروهای گیاهی می پردازیم که در روند درمان شما بسیار کمک کننده هستند.

عصاره 4 گیاه فران، یکی از این ترکیبات ویژه و فوق العاده می باشد.

برای مشاوره و سفارش عدد 1 را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما هستند.

انواع روش های درمان سنگ کلیه

در این قسمت ما به معرفی روش های درمان سنگ کلیه ، میپردازیم پس حتما این قسمت را از دست ندهید .

درمان سنگ کلیه

با توجه به سن، جنس، سبک زندگی، بیماری های زمینه ای و سابقه خانوادگی، می توان سنگ کلیه را در افراد مختلف مشاهده کرد. پس از تشخیص بیماری معمولا پزشک از بیمار می خواهد که با توجه به نوع سنگی که دارد، داروهایی را مصرف کرده و نوع سبک زندگی‎اش را تغییر دهد. در ادامه به روش های درمانی ویژه و خانگی سنگ کلیه می پردازیم تا بتوانید به طور کامل از این بیماری نجات یابید.

دارو درمانی

داروهای شیمیایی مختلفی همچون تامسولوزین برای بیمار تجویز می شود که می تواند روند بیماری را کنترل کند. هر دارو یا شربتی متناسب با اندازه و جنس درمان خانگی سنگ کلیه شما مشخص می شود.

جراحی سنگ کلیه

وقتی سنگ کلیه خیلی بزرگ باشد یا اینکه در مسیر مثانه قرار بگیرد و درد شدیدی را ایجاد کند، معمولا پزشک به سراغ جراحی می رود. سنگ شکنی، یورتروسکوپی، جراحی سنگ کلیه از طریق پوست و جراحی باز، چهار روشی هستند که پزشک می تواند برای دفع سنگ کلیه شما انجام دهد. عوارض مختلفی پس از جراحی ممکن است برای شما به وجود آید که از جمله آنها می توان به وجود خون در ادرار، گرفتگی عضلانی و عفونت اشاره کرد.

لاپاراسکوپیک یا رباتیک معمولا در شرایطی استفاده می شوند که روش های دیگر جراحی نتیجه بخش نباشند. معمولا توصیه می شود که تا حد امکان بهتر است از بزرگ شدن سنگ ها با روش های مختلف جلوگیری کرد تا به صورت طبیعی دفع شوند و فرد مجبور به جراحی نشود.

درمان خانگی سنگ کلیه
درمان خانگی سنگ کلیه

درمان خانگی سنگ کلیه

مصرف مکرر آب و نوشیدنی های طبیعی می تواند تاثیر چشم گیری در رفع سنگ کلیه داشته باشد. همچنین بهتر است از مواد طبیعی دیگری همچون جوانه گندم، جوش شیرین، آب لیمو تازه، انار، انواع سبزیجات و مرکبات، ترب سیاه، آب کرفس، سرکه سیب، لوبیا قرمز و … استفاده شود. هرکدام از این موارد در کنار حفظ وزن طبیعی و ورزش کردن ( دویدن و پیاده روی ) می توانند در کنترل و درمان این بیماری تاثیر به سزایی بگذارند. در عین حال از مصرف موادغذایی که در قسمت های قبل گفته شد، مانند نمک، نوشابه و … چشم پوشی کنید.

درمان خانگی سنگ کلیه ، را میتوانید با عصاره های درمانی فرطب به راحتی درمان کنید . برای مشاهده محصول به انتهای صفحه مراجعه کنید .

درمان خانگی سنگ کلیه در فرطب
درمان خانگی سنگ کلیه در فرطب

درمان سنگ کلیه با ورزش

درمان سنگ کلیه ، kidney stone یا سنگ کلیه می تواند با انجام بعضی از حرکات کششی و ورزش های خاص تا حد زیادی به درمان کامل برسد. ورزش علاوه بر آنکه بر درمان این بیماری اثر دارد، منجر به پیشگیری هم می شود که به خصوص در افراد دارای وراثت بسیار حائزاهمیت می باشد. از جمله این ورزش ها می توان به پیاده روی، ورزش های هوازی، دوچرخه سواری و حتی شنا اشاره کرد. دویدن روی تردمیل یا در هوای آزاد، رقصیدن و ایروبیک نیز از دیگر تمریناتی است که می تواند به دفع سنگ کلیه ، کمک کند. در هر صورت پیشنهاد می شود که برای پیشگیری و درمان این بیماری، روزانه 30 دقیقه پیاده روی را فراموش نکنید.

درمان سنگ کلیه با ورزش
درمان سنگ کلیه با ورزش

تاثیر استرس و اضطراب در سنگ کلیه

از آنجایی که استرس و اضطراب می تواند سیستم ایمنی انسان ها را تحت تاثیر قرار دهد، درنتیجه در ابتلا به سنگ کلیه نیز تاثیر به سزایی دارد. این موضوع حتی در کودکان دچار تنش و اضطراب نیز دیده می شود. در عین حال اضطراب می تواند باعث کم تحرکی افراد شود که نتیجه آن چاقی و بالارفتن ریسک ابتلا به درمان سنگ کلیه ، است. طبق تحقیقات انجام شده، استرس مانع دفع کلسیم و اسید اوریک می شود و در عین حال دفع منیزیم را زیاد می کند. این عوامل در سنگ سازشدن کلیه نقش کلیدی و منفی دارند.

درمان گیاهی سنگ کلیه

بعضی از دمنوش های گیاهی می توانند تاثیرات خارق العاده ای در بهبود شما داشته باشند. ترکیبات گیاهی و عناصری که در آنها وجود دارد، سرعت دفع سنگ کلیه ، مختلف را بیشتر می کنند و در عین حال درد شما را تسکین می دهند. از همین رو در ادامه چند مورد از مواد گیاهی بسیار مناسب را برای کنترل و درمان سنگ کلیه نام می بریم.

گزنه

این گیاه استثنایی برای لاغری، درمان موخوره، از بین بردن لک های پوستی، کنترل عفونت های رحم، درمان سرماخوردگی، برطرف کردن کم خونی و اسهال، مقابله با پوکی استخوان و از همه مهم تر درمان سنگ کلیه مناسب است. این گیاه برای خرد کردن سنگ ها و همچنین کنترل عفونت های ادراری بسیار موثر می باشد. می توان از برگ، ساقه یا ریشه گیاه گزنه برای درمان عفونت های مثانه و سنگ های مثانه استفاده کرد.

خارخاسک

عرقیات گیاهی مانند خارخاسک نیز می توانند در درمان و کنترل سنگ کلیه بسیار مفید باشند. خارخاسک طبع گرم و خشک دارد و باعث بیشتر شدن حجم ادرار می شود. شما می توانید از عرق خارخاسک یا گیاه آن برای کاهش فشارخون، خردکردن سنگ کلیه و مثانه، لاغری، درمان سرفه، کنترل عفونت و التهاب، تسکین درد و همچنین کنترل عفونت های کلیه استفاده نمایید.

دم اسب

گیاه دم اسب حدود 50 نوع مختلف دارد که دارای مقادیر زیادی آلومینیوم، پتاسیم، منگنز و فلاونوئید می باشد. این گیاه خواص بسیار زیادی مانند رفع سنگ کلیه، عفونت های ادراری، کنترل مشکلات قلبی، جلوگیری از پوکی استخوان و درمان پروستات هم دارد. این گیاه با نام علف هفت بند هم شناخته می شود.

کرفس

Celery یا کرفس، یک گیاه ویژه برای کنترل، پیشگیری و درمان سنگ کلیه و کیسه صفرا می باشد. در عین حال این گیاه ادرار زیادی ایجاد می کند و مجاری ادراری را از اسید اوریک و عفونت های مختلف پاکسازی می‎کند. همچنین کاهش وزن و کنترل اختلالات خواب و اعصاب از دیگر ویژگی های موثر کرفس است.

درمان سنگ کلیه در فرطب
درمان سنگ کلیه در فرطب

عصاره 4 گیاه فران موثر در پاکسازی و دفع سنگ کلیه

تمامی این چهار گیاهی که نام برده شد ( گزنه، خارخاسک، دم اسب، کرفس ) به عنوان بهترین ترکیبات گیاهی به حساب می آیند که استفاده از آنها برای درمان و کنترل بیماری های عفونی و سنگ کلیه توصیه می گردد. از این رو شرکت فران توانسته ترکیب این گیاهان دارویی را با نام عصاره 4 گیاه فران تولید کند و در اختیار شما قرار دهد.

این محصول کاملا طبیعی و بدون هیچ مواد افزودنی است و با فرمولاسیون ویژه ای تهیه شده تا اوره و اسید اوریک اضافی را از کلیه ها سریعا دفع کند. دوره مصرف 80 روزه آن می تواند به عنوان یک مکمل ویژه گیاهی برای درمان سنگ کلیه ، به حساب بیاید. پس برای سفارش این محصول بهتر است همین الان اقدام نمایید و به سایت فرطب مراجعه کنید. در ضمن کارشناسان متخصص این شرکت آماده راهنمایی و مشاوره شما عزیزان هستند.