• 044-32424330
  • مشاوره راهنمایی و خرید

چرا پاکسازی خون مهم هست

چرا پاکسازی خون مهم هست ، یکی از سوالات خیلی مهمی هست که کاربران ما قبل خرید محصولات پاکسازی از ما میپرسند که اصلا چه دلیلی داره ما بخوایم خون خود را پاکسازی کنیم . ما در این مقاله قصد داریم به طور کامل به بررسی این موضوع بپردازیم ، پس حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و حتما نظرات خود را در انتهای این مقاله با ما به اشتراک بگذارید .

در همین ابتدا بدانید که پاکسازی خون به پاکسازی بدن از سموم، حفظ و سلامت بدن کمک می کند؛ در واقع با پاک سازی خون، اکسیژن رسانی به بدن و سلول ها بهتر انجام می شود. پاک سازی خون از طریق راه های زیادی امکان پذیر است که بهترین شیوه آن توجه به تغذیه سالم می باشد. در ادامه این مقاله از فرطب قصد داریم به اهمیت پاک سازی خون و اینکه چرا پاکسازی خون مهم هست و روش های آن بپردازیم. 

WhatsApp Image 2022 11 01 at 05.49.32 1 | چرا پاکسازی خون مهم هست

چرا پاکسازی خون مهم است؟

خون مسئول انتقال انواع مواد شامل اکسیژن، هورمون، قند و فاکتورهای انعقاد خون، چربی ها و … به دیگر اندام ها می باشد. همینطور خون به تنظیم pH بدن، تعادل آب و دمای بدن نیز کمک می کند. با تمامی این موارد خون انسان نیازمند رسیدگی و پاکسازی می باشد.

برای مشاهده مقاله : تنظیم قند خون ، کیک کنید

خون دارای ارتباط همزمان با کلیه ها، کبد و ریه ها نیز هست و خود وظیفه پاک سازی بدن از سموم را برعهده دارد؛ اما گاهی خون خود نیازمند پاکسازی می باشد. برای پاکسازی خون روش های مختلفی وجود دارد که بر اساس طب سنتی از مهم ترین آن ها می توان به توجه به تغذیه و مصرف سبزیجات اشاره کرد. 

امروزه اغلب افراد در معرض هجوم غیر قابل انکاری از مواد شیمیایی سمی در زندگی قرار دارند؛ مواردی شامل آلودگی هوا، آب های سرشار از گند زدا، وجود آفت کش ها و کود ها در اغلب میوه ها، استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده شیمیایی، خوابیدن بر روی تشک هایی با الیاف مصنوعی و … همگی نشان دهنده این موضوع هستند که انسان های امروزی در معرض مشکلات خونی می باشند.

پاکسازی خون توسط کبد انجام می شود، از همین رو نیاز است که انسان ها به سلامت کبد خود نیز دقت کنند چراکه کبد از ارگان های اصلی در بدن انسان می باشد و اختلال در عملکرد کبد، عملکرد کل بدن را دچار مشکل می کند.

WhatsApp Image 2022 11 01 at 05.49.33 | چرا پاکسازی خون مهم هست

پاکسازی خون از عفونت‌ها

پس از یک بیماری همانند سرماخوردگی و یا آنفولانزا، سیستم ایمنی بدن میکروب ها و ویروس ها را پاکسازی می کند. در چنین حالتی باکتری ها و ویروس های زیادی در خون آزاد می شوند و منجر به ایجاد التهاب گسترده در بدن می گردند.

حتما بخوانید : درمان کبد چرب

باقی ماندن لخته خون و میکروب ها و عوامل بیماری زا در بدن منجر به کاهش مواد مغذی و اکسیژن خون می شود که در نهایت منجر به نارسایی در اندام هایی شامل کبد، کلیه، قلب و … می گردد. پاکسازی خون از بروز بیماری های مرتبط با این اندام ها جلوگیری می کند.

پاکسازی خون از نیکوتین پس از ترک سیگار

هنگامی که شخصی سیگار را ترک می کند، بایستی که بدن و خون او از سموم پاکسازی گردد. مصرف آب، میوه ها و سبزیجات برای پاکسازی بدن از سم ایجاد شده ناشی از نیکوتین الزامی است.

راهکارهای پاکسازی خون چیست؟

خون مسئول انتقال تمامی مواد شامل اکسیژن، هورمون ها، عوامل لخته کننده خون، قند و سلول های سیستم ایمنی و … در بدن می باشد. کارکرد صحیح کبد و کلیه ها منجر به از بین بردن مواد زائد و پاکسازی بدن می شود. بهترین روش برای پاکسازی طبیعی خون، کمک به کبد و کلیه هاست تا بتوانند عملکرد صحیحی داشته باشند.

WhatsApp Image 2022 11 01 at 05.49.33 2 | چرا پاکسازی خون مهم هست

امروزه از تکنیک های پاکسازی خون در طب سنتی استفاده می شود که طی سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این در حالی است که در طب نوین از روش هایی شامل همودیالیز، هموفیلتراسیون، همودیافیلتراسیون، هموفیلتراسیون مداوم، تبادل پلاسما و … استفاده می شود. در ادامه قصد داریم پیرامون بهترین غذاهایی که برای سم زدایی خون کارایی دارند ، در مقاله یه چرا پاکسازی خون مهم هست به طور کامل به این موضوع میپردازیم .  

آب

از بهترین روش ها برای بهبود عملکرد کلیه ها، نوشیدن آب به میزان کافی می باشد. در واقع به منظور حذف مواد زائد از بدن، آب بیشترین و بهترین کارایی را دارد. آب به باز شدن عروق خونی نیز کمک می کند و این موضوع منجر به جریان بهتر خون در داخل رگ ها می شود. کم آبی شدید بدن منجر به آسیب دیدن کلیه ها می گردد.

میزان آب کافی برای بهبود عملکرد کلیه ها و همینطور پاکسازی خون برای هر فرد متفاوت می باشد اما قانون کلی آن نوشیدن 8 لیوان آب در روز می باشد.  

سبزیجات

 اغلب افرادی که دارای مشکلات کلیه هستند، باید از سبزیجات کریستالی استفاده کنند؛ سبزیجاتی شامل کلم بروکلی، گل کلم، کلم بروکسل و … که سرشار از آنتی اکسیدن و مواد مغذی می باشند.

بلوبری موثر در پاکسازی خون

 بلوبری به دلیل اینکه سرشار از آنتی اکسیدان می باشد، از آسیب دیدن کبد جلوگیری می کند. 

قهوه

 قهوه دارای اثرات محافظتی بر روی کبد می باشد؛ بر اساس بررسی هایی که در این زمینه انجام شده است نوشیدن قهوه به میزان کافی، از ابتلا افراد به بیماری های مزمن کبدی جلوگیری می کند.

سیر

سیر دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش کلسترول و فشار خون کمک می کند. فشار خون به رگ های خونی در کلیه ها آسیب می زند، به همین دلیل باید به طور مرتب چک گردد.

سیب از مواد غذایی مهم در پاکسازی خون

سیب حاوی مقدار زیادی فیبر محلول به نام پکتین می باشد که به تنظیم سطح قند خون در بدن کمک می کند. قند خون بالا به کلیه ها آسیب می زند؛ هر چیزی که به تنظیم قند خون کمک کند، به صورت غیر مستقیم بر روی کلیه ها تاثیر می گذارد. 

ماهی

در میان انواع ماهی، ماهی سالمون، تن و ساردین و … دارای مقدار زیادی اسید چرب امگا 3 هستند؛ اسیدهای چرب امگا 3 سطح تری گلیسرید و فشار خون را کاهش می دهند که هر دو از عوامل آسیب رسان به کلیه ها و کبد می باشند.

WhatsApp Image 2022 11 01 at 05.49.33 1 | چرا پاکسازی خون مهم هست

زنجبیل موثر در پاکسازی خون

زنجبیل از گیاهان موثر در کنترل قند خون در بدن می باشد و به درمان بیماری کبد چرب غیرالکی نیز کمک می کند. زنجبیل تازه و یا پودر شده به غذا طعم می دهد، ضمن اینکه امکان مصرف آن به شکل چای نیز وجود دارد چرا پاکسازی خون مهم هست .

چای سبز

نوشیدن چای سبز به افزایش سلامت کبد کمک می کند؛ مصرف روزانه چای سبز از تجمع چربی ها در کبد جلوگیری می کند و با سرطان کبد مقابله می کند.

جعفری جعفری دارای خاصیت محافظت از کبد است؛ بر اساس بررسی های انجام شده جعفری در افزایش حجم ادرار موثر می باشد که همین موضوع منجر به حذف مواد زائد از کلیه ها می گردد.

خون دارای نقش مهمی در بدن است چراکه اکسیژن، مواد مغذی و هورمون های حیاتی را به بخش های مختلف بدن ارسال می کند و در صورت بیماری نیز بدن را از وجود بسیاری از باکتری های مضر دور می کند.

خون مخلوطی از گلبول سفید، گلبول قرمز و پلاکت می باشد؛ این مایع حیاتی از نقش اساسی در دفاع از بدن برخوردار است و قابلیت حمل مواد زائد به دیگر نقاط بدن را بر عهده دارد. تمامی سموم موجود در خون به کلیه ها، کبد و ریه ها منتقل می شوند، به همین دلیل توجه به سلامت این ارگان ها بسیار حیاتی است.

معرفی بهترین داروی پاکسازی خون

یکی از محصولات فروشگاه فرطب، عصاره نه گیاه فران می باشد که کارکرد آن کاهش غلظت خون و پاکسازی خون می باشد که به سیستم گردش خون، قلب و عروق کمک می کند و نتیجه آن پوستی زیبا و سالم است و تمامی سلول ها را از پیری زودرس حفظ می کند.

WhatsApp Image 2022 11 01 at 05.49.32 | چرا پاکسازی خون مهم هست

عصاره نه گیاه فران شامل سیر، رزماری، زنجبیل، آرتیشو، تخم کتان، گشنیز، چای سبز، دارچین و لیمو ترش می باشد. همگی این مواد از ایجاد سکته های قلبی و مغزی، درد قفسه سینه و گرفتگی عروق جلوگیری می کند. برای ثبت سفارش و تهیه این محصول می توانید به صورت اینترنتی از طریق فروشگاه فرطب اقدام کنید.

نتیجه گیری نهایی مقاله چرا پاکسازی خون مهم هست

در این مقاله به طور کامل به بررسی موضوع چرا پاکسازی خون مهم هست ، پرداختیم همچنین در پایان مقاله به معرفی موثر ترین داروی پاکسازی ریه پرداختیم که میتوانید تهیه کنید و استفاده کنید . موفق باشید

درمان نعوظ مقالات عمومی

درمان نعوظ

درمان نعوظ ، در دنیایی که روابط جنسی نقش بنیادینی در تعادل و سلامت روانی زناشویی ایفا می‌کند، اختلال نعوظ …

مطالعه مقاله
درمان آنفولانزا مقالات عمومی

درمان آنفولانزا

درمان آنفولانزا ، این روز ها اسم بیماری هایی مثل آنفولانزا ، کورونا ، امیکرون و … را خیلی زیاد …

مطالعه مقاله
سنگ کلیه چیست مقالات عمومی

سنگ کلیه چیست ؟

سنگ کلیه چیست ؟ در این مقاله به بررسی کامل موضوع سنگ کلیه میپردازیم ، حتما تا انتهای این مقاله …

مطالعه مقاله
سبد خرید
فیس بوک X پینترست linkedin تلگرام
فروشگاه
حساب کاربری من