کاهش وزن

کاهش وزن ، در این مقاله به بررسی موضوع اضافه وزن و چاقی میپردازیم و همچنین مهم ترین روش و بهترین روش برای کاهش وزن اصولی رو به شما عزیزان میگوییم تا بتوانید سریع تر به نتیجه درخواه خودتان برسید و از شر چاقی راحت بشید حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید .

همچنین در انتهای این مقاله به معرفی یکی از بهترین عصاره ها برای کاهش وزن ، میپردازیم که توسط متخصصان فران ساخته شده و میتواند شمارو در کم کردن وزنتان بسیار کمک کند و سوخت و ساز بدن شمارو افزایش دهد پس حتما به انتهای مقاله سر بزنید و این عصاره جادویی که توانسته رضایت تعداد خیلی زیادی مشتری را جلب کند را حداقل برای یک بار خرید کنید و تست کنید .

برای مشاوره و سفارش عدد 6 را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره به شما هستند.

کاهش وزن اصولی
کاهش وزن اصولی

برای کاهش وزن چکار کنیم ؟ بهترین روش های کاهش وزن اصولی

کاهش وزن اصولی ، کم یا زیادشدن وزن ما تاثیر مستقیمی بر روند زندگیمان دارد. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که روش علمی تشخیص اضافه وزن یا حتی کم وزنی در ما چیست؟ یکی از روش هایی که با عنوان شاخص توده بدنی یا BMI در ایران شناخته می شود، با یک فرمول ساده می تواند مشخص کند که شما دارای تناسب اندام هستید یا نه. زمانی که شما وزن ( به کیلوگرم ) را بر قد ( به متر ) تقسیم کنید، عددی به دست می آید که Body Mass Index یا همان BMI است.

اگر این عدد بین 18.5 تا 24.9 باشد، شما دارای تناسب اندام بسیار مناسبی هستید. طبیعتا عدد کمتر از 18.5 نشان دهنده کمبود وزن و بیشتر از 24.9 هم اضافه وزن شما را نشان می دهد. در این موارد شما درواقع دچار بیماری چاقی یا لاغری هستید و در هر صورت باید آن را به روش درست و منطقی درمان کنید.

طبق اطلاعات بدست آمده بیش از 2 میلیارد از افراد جهان به چاقی مبتلا هستند که آمار بسیار نگران کننده ای به حساب می آید. اضافه وزن علاوه بر آنکه می تواند به صورت مستقیم در روند زندگی عادی انسان ها تاثیر مخرب بگذارد، مرگ زودرس را نیز به دنبال دارد و ممکن است باعث ابتلا به بیماری های جبران ناپذیری شود. درنتیجه یافتن یک روش درمانی مناسب برای کاهش وزن و رسیده به وزن ایده آل می تواند یکی از دغدغه های اصلی هر فرد چاقی به حساب آید.

در ادامه کارشناسان گروه فرطب بهترین روش های رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن را توضیح می کنند تا یک زندگی متفاوت و سلامت محور را تجربه نمایید. در عین حال عصاره دوازده گیاه فران به شما معرفی می شود که بتوانید بدون هیچ عوارض جانبی و در کوتاه ترین زمان ممکن به یک وزن مناسب برسید.

همچنین بخوانید : درمان غلظت خون

برای مشاوره و سفارش عدد 6 را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره به شما هستند.

ویدئو مهم مربوط به کاهش وزن

پیش از مطالعه ادامه این مقاله حتما حتما این ویدئو را مشاهده کنید تا بتوانید خیلی بهتر با بیماری چاقی و بهترین روش کاهش وزن اصولی ، آشنا شوید .

بیماری های مرتبط با چاقی را بشناسید

عوارض و بیماری های ناشی از اضافه وزن بسیار گسترده می باشد. چندین بیماری بسیار شایع که در بین افراد دارای اضافه وزن بیشتر دیده می شود و باید برای کاهش وزن اصولی ، اقدام کرد ؛ شامل بیماری های قلبی به خصوص سکته، دیابت، فشار خون بالا، سنگ صفرا، درمان کبد چرب ، نقرس، مشکلات تنفسی و … می باشد. گاها انواع مختلفی از سرطان نیز وجود دارند که یکی از عوامل اصلی ابتلا به آنها، اضافه وزن می باشد. بعضی از این بیماری ها مثل آپنه خواب، کبد چرب، مشکلات تنفسی و … با تغییر سبک زندگی و رسیدن به وزن ایده آل با ورزش کردن، به درمان نزدیک می شوند.

برای مثال بیماری کبد چرب هیچ روش درمانی قطعی در علم پزشکی ندارد و شما باید با پیش گرفتن سبک سالم زندگی مثل ورزش کردن و مصرف مکمل های گیاهی همانند عصاره ده گیاه فران موثر در پاکسازی کبد چرب، به درمان دست یابید. این موضوع درباره خود اضافه وزن هم صادق می باشد؛ به گونه ای که درمان این مشکل باید به طبیعی ترین روش های ممکن انجام شود تا عوارض و مشکلات دیگری نداشته باشد. یکی از این راه ها ورزش کردن و همچنین استفاده از داروهای گیاهی و طبیعی می باشد. عصاره دوازده گیاه فران موثر در کاهش وزن ، توانسته با فرمولاسیون خاص خود، یک مکمل دارویی بسیار مناسب برای رسیدن به وزن ایده آل باشد که در ادامه به معرفی کامل تر آن می پردازیم.

همچنین بخوانید : درمان پروستات

بهترین روش کاهش وزن
بهترین روش کاهش وزن

چه عواملی باعث چاقی می شوند

اما قبل از آنکه روش های مناسب برای کاهش وزن را نام ببریم، لازم است با بیماری هایی آشنا شوید که احتمال افزایش وزن غیرطبیعی شما را زیاد می کنند. همانطور که خود چاقی می تواند عامل بسیاری از بیماری ها باشد، بیماری های مختلفی هم وجود دارند که احتمال افزایش وزن را در شما زیاد می کنند.

از جمله این موارد می‎توان به کم کاری تیروئید، اختلالات خواب، افسردگی، سندروم کوشینگ، یائسگی در بانوان، ایجاد دردهای مزمن در افراد و … اشاره کرد. در عین حال سابقه خانوادگی نیز یکی از عوامل بسیار مهم و قابل توجه در این زمینه است. از دیگر عوامل ایجاد چاقی در افراد می توان کم تحرکی و نشستن های مداوم، رژیم غذایی نامناسب و مصرف بیش از حد الکل را نام برد. همچنین مصرف برخی از داروها مانند داروهای ضد تشنج، داروهای دیابت، داروهای ضد روان پریشی، استروئیدها و … هم در اضافه وزن تاثیر مستقیم دارند.

عوامل دیگری مانند بارداری، ترک سیگار، فشار عصبی و کمبود خواب هم باعث چاقی می شوند. نتیجه همه این موارد در کنار یکدیگر، نداشتن وزن ایده آل است که می تواند روال عادی زندگی انسان ها را به هم بزند و تاثیرات منفی بسیاری داشته باشد. پس افراد چاق در پی آن هستند که بتوانند به سرعت و با کمترین عوارض، به کاهش وزن دست یابند. استفاده از داروهای گیاهی می تواند یکی از بهترین روش ها برای تسریع در رسیدن به وزن ایده آل می باشد.

درنتیجه کافیست یک بار عصاره دوازده گیاه فران موثر در کاهش وزن را امتحان کنید تا تاثیر چشم گیر و مثبت آن را مشاهده نمایید.

برای مشاوره و سفارش عدد 6 را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره به شما هستند.

کاهش وزن با بهترین روش
کاهش وزن با بهترین روش

چند نکته مهم درباره کاهش وزن

اما برای آنکه یک کاهش وزن اصولی و پایدار را تجربه نمایید، لازم است که به چند نکته توجه ویژه تری داشته باشید. در ادامه چند نکته ضروری درباره رسیدن به وزن ایده آل را بیان می کنیم که در ادامه مسیر شما برای کم کردن وزن مثمر ثمر می باشد.

تاثیر روانشناسی در کاهش وزن

احساسات، افکار و طرز عملکرد شما رابطه دائمی و مستقیمی با یکدیگر دارند و به زور خیلی زیادی به کاهش وزن اصولی ، کمک میکند . قطعا شما نمی توانید یک روزه وزن خود را تغییر دهید و حتی ممکن است طی روزها تلاش و ورزش مداوم، باز هم تاثیر چندانی را مشاهده نکنید. پس ذهن شما باید آماده این چالش بزرگ باشد تا مسیر دائمی و طولانی را برای رسیدن به وزن ایده آل پیش بگیرد و درنهایت بتوانید به نتیجه دلخواه برسید. برای این موضوع سعی کنید همواره موفقیت های کوچک خود را جشن بگیرید و آن را نشانه مثبتی تلقی کنید تا انگیزه‎تان بیشتر شود و راحت تر بتوانید این مسیر را طی کنید.

این موضوع می تواند در زمینه انتظارات به جا و منطقی شما هم اثرگذار باشد. لازم نیست از امروز بخواهید که 2 ساعت ورزش کنید، وعده های غذاییتان را بسیار کمتر کنید یا از داروهای لاغری مضر استفاده نمایید. کافیست شما یک روند مناسب و سیر صعودی را پیش بگیرید تا بدنتان هم با تغییرات جدید همراه شود و کمترین ضربه را از نظر روحی و جسمی ببینید. پس هیچ گاه تسلیم نشوید و ناامیدی را در این مسیر به طور کامل فراموش کنید. این موضوع را نیز در گوشه ذهن خود نگه دارید که شما وارد یک نبرد بزرگ می شوید که اگر بتوانید صبر و مداومت خود را بیشتر کنید، بدون شک شما برنده آن خواهید بود.

برنامه ریزی مناسب برای کاهش وزن اصولی

می توان گفت قدم اول برای رسیدن به هر هدفی، برنامه ریزی مناسب و اصولی است. مخصوصا اگر این هدف طولانی مدت باشد و نیاز به مداومت و تکرار هرروزه داشته باشد، باید یک برنامه ریزی مناسبی را پیش برد که کم کم یک عادت درست را را در فرد به وجود آورد تا به نتیجه نهایی رسید. هر کاری را باید ابتدا به آرامی شروع کرد تا در درازمدت به آن هدف دست یافت. تغییر رفتار و عادت ها به خصوص اگر اشتباه و مضر باشند، می توانند وقت و انرژی زیادی را از انسان بگیرند؛ درنتیجه لازم است که به سراغ بهترین متخصصان آن حوزه بروید تا برحسب تجربه و علمی که دارند، بهترین پیشنهاد و برنامه را به شما بدهند. در این مورد می توانید به مشاوران تغذیه مراجعه کنید که در این زمینه خبره هستند و برحسب شرایط شما بهترین برنامه ریزی را برای کاهش وزن تان انتخاب می کنند.

اهداف خود را دنبال کنید

ممکن است انسان ها در هر مسیری که قرار بگیرند، با چالش هایی روبرو شوند. بدون شک اگر شما نتوانید عزت نفس و قدرت خود را حفظ کنید درنهایت به شکست و حتی ناامیدی می رسید. مثلا ممکن است افرادی به شما بگویند که برنامه ورزشی یا رژیم غذایی که انتخاب کرده اید برایتان مناسب نیست یا بخواهند از روش های تاییدنشده و مضری برای کاهش وزن ناگهانی ، شما استفاده کنند. قطعا اگر نتوانید هدف خود را حفظ کنید و با بالاترین روحیه و جنگندگی در مسیر تناسب اندام قدم بردارید، نه تنها از نظر جسمی به نتیجه ای نمی رسید بلکه حتی ممکن است از لحاظ روحی نیز با مشکلات عدیده ای مثل افسردگی روبرو شوید.

درنتیجه به شما پیشنهاد می کنیم که در ابتدا یک هدف مشخص را برای خودتان انتخاب کنید و سپس از تجارب کسانی استفاده کنید که کارنامه واضح و موفقی در این حوزه دارند. برای مثال اطرافیانتان را نگاه کنید. طبق آمار گفته شده، از هر 3 نفر 1 نفر به اضافه وزن دچار می باشد. پس قطعا می توانید افراد موفقی را بیابید که توانسته باشند به وزن ایده آل خود برسند. بدون شک این افراد به عنوان بهترین مشاوران این حوزه به کمک شما می آیند. در عین حال فراموش نکنید که روش های ویژه و بدون عوارضی مانند استفاده از داروهای گیاهی را هم حتما در برنامه خود قرار دهید.

دلیل تاکید ما بر مصرف عصاره دوازده گیاه فران موثر در کاهش وزن ، به خاطر فرمولاسیون مخصوص با ترکیبات گیاهی تایید شده ای می باشد که هیچ گونه افزودنی ندارند و حتی به کاهش چربی خون و سیستم گوارش هم کمک می کنند..

برای مشاوره و سفارش عدد 6 را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره به شما هستند.

روش های موثر در کاهش وزن
روش های موثر در کاهش وزن

انواع راه های کاهش وزن

راه های زیادی تا به الان برای کاهش وزن معرفی شده که بعضی از آنها طبق تحقیقات پزشکی و علمی به ثبت رسیده است. اما بهترین راه حل های کاهش وزن دائمی و مناسب را می توان در تغییر سبک زندگی پیدا کرد. اگر شما از روش های غیراستانداردی برای کاهش وزن استفاده نمایید، بدون شک در آینده دچار مشکلات عدیده ای همچون سکته و سایر بیماری های خطرناک می شوید. درنتیجه کارشناسان فرطب مجموعه کاملی از بهترین و اصولی ترین روش های کاهش وزن را برای شما آماده کرده اند که اطلاعات کامل آنها را می توانید در ادامه مطالعه کنید. فراموش نکنید که در این مسیر مهم باید بتوانید تحمل و شکیبایی خود را بیشتر کنید و برنامه ریزی مناسبی را انتخاب کنید تا به نتیجه دلخواه دست یابید.

کاهش وزن با رژیم غذایی

قطعا اولین قدم برای آنکه بتوانید به وزن دلخواهی دست پیدا کنید، انتخاب یک رژیم غذایی اصولی و استاندارد می باشد. در اینجا باید متناسب با هرم غذایی، مواد مغذی و مهم را در رژیم خود حفظ نمایید و بسیاری از موادی که می توانند باعث چاقی شوند را حذف کنید. درنهایت شما باید به Healthy Eating Plate یعنی بشقاب غذای سالم دست یابید. از جمله موارد و نکات مهمی که باید به آن اشاره کرد؛ استفاده مداوم و زیاد از سبزیجات و میوه ها در طول روز، غلات با کیفیت و ضروری مثل نان سبوس دار، غذاهای پروتئینی مثل ماهی و مرغ و حبوبات، روغن های سالم همانند روغن زیتون، مصرف آبمیوه، آب و شیر در طول روز و … است. اما باید بدانید که هر فردی متناسب با وزن و ویژگی های جسمانی که دارد، باید زیرنظر پزشک متخصص بعضی از موادغذایی را کمتر یا بیشتر مصرف کند تا به وزن ایده آل دست یابد.

چندین رژیم غذایی بسیار مشهور و پرطرفدار در دنیا وجود دارند که مورد استقبال پزشکان و عموم افراد می باشند. در هر صورت برای انتخاب این رژیم ها که در ادامه بهترین آنها را معرفی می کنیم، باید بتوانید متناسب با بودجه و هدفی که دارید پیش بروید و به صورت جدی از تصمیمات هیجانی جلوگیری کنید. گاهی اوقات با انتخاب‎های نادرست در زمینه رژیم غذایی، نه تنها به سلامتی خود آسیب می زنید بلکه پیش زمینه ابتلا به بیماری های مختلف را نیز در خود به وجود می آورید. در هر صورت در ادامه چند مورد از معروف ترین رژیم های غذایی که مورد استفاده عموم می باشند را معرفی می کنیم تا بتوانید بهترین رژیم را انتخاب کنید.

برای مشاوره و سفارش عدد 6 را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره به شما هستند.

کاهش وزن گیاهی
کاهش وزن گیاهی

رژیم دش (DASH Diet)

موادغذایی ضروری و موردنیازی در این رژیم وجود دارد که شامل سبزیجات، میوه، غلات، پروتئین، لبنیات کم چرب و … می شود. استفاده مداوم و مناسب از این رژیم غذایی می تواند درجهت درمان و پیشگیری ابتلا به بیماری های مختلف به شما کمک کند. برای مثال با انتخاب رژیم دش می توانید فشار خون و چاقی خود را درمان کنید و از ابتلا به مشکلات قلبی، سکته قلبی و دیابت نوع 2 هم جلوگیری کنید.

رژیم زون (Zone Diet)

در این رژیم تاکید ویژه ای بر مصرف چربی های سالم، کربوهیدرات و پروتئین های کم چرب می باشد. این رژیم در کاهش وزن ، تاثیر بسیار مناسبی دارد. از جمله موادغذایی مصرفی در این رژیم می توان به سفیده تخم مرغ، کدو، بلوبری، بلغور جو، سینه مرغ، قارچ و … اشاره کرد.

رژیم کتوژنیک (Ketogenic Diet)

طی سال های اخیر معروفیت این رژیم به خاطر کاهش سریع وزن بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. 75 درصد کل این رژیم به چربی های سالمی مانند مصرف آووکادو، نارگیل، ماهی های چرب و روغن زیتون اختصاص یافته است. در عین 5 درصد کربوهیدارت مصرفی این رژیم سبب می شود که سوخت و ساز بدن شما بیشتر شود و درنتیجه چربی های بدنتان بسوزند. از دیگر مزایای رژیم کتوژنیک می توان به 20 درصد مصرف پروتئین های ضروری و مفیدی اشاره کرد که در حفظ سلامتی بدن بسیار تاثیرگذار می باشند.

کاهش وزن با ورزش

شاید بتوان ادعا کرد که ورزش کردن مناسب و اصولی، دوای درد همه بیماری هاست. شما با ورزش می توانید جسم و روح خود را در وضعیت مناسبی قرار دهید تا درنهایت عمر طولانی داشته باشید و بسیاری از بیماری ها را از خود دور نگه دارید. به خصوص در دنیای ماشینی امروز شما باید بتوانید تحرک مناسب را در برنامه خود قرار دهید تا وزن خود را در وضعیت سالم و ایده آلی حفظ کنید. عضله سازی و فرم دهی به بدن، تنظیم هورمون های بدن، حذف چربی های مضر و اضافی، کاهش اضطراب و خواب باکیفیت، از جمله مزایای یک ورزش حرفه ای می‎باشند. ورزش های هوازی، یوگا و پیلاتس، بدن سازی، دویدن، شنا و پیاده روی را می توان به عنوان بهترین ورزش های مناسب برای لاغرکردن نام برد.

همچنین بخوانید : درمان سنگ کلیه

کاهش وزن با تغییر سبک زندگی

در اینجا لازم است کلیت زندگی خود را بر مداری بچرخانید که بتوانید به هدف خود یعنی رسیدن به وزن ایده‎آل برسید. در این زمینه باید عادت های بد و مضر خود را حذف کنید و به جای آن به سراغ روش های سالم تری بروید. برای مثال مصرف غذاهای پرچرب مضر و فست فودی باید تقریبا حذف شوند.

همانطور که گفته شد، رژیم غذایی شما تاثیر بسیار ویژه ای بر روند تناسب اندامتان دارد. درنتیجه هیچ کدام از موادغذایی هرم غذایی را نباید حذف کنید اما باید به سراغ بهترین و سالم ترین آنها بروید تا نتیجه مناسب را به دست آورید. پس مصرف غذاهای پر کالری و غذاهای بیرونی مثل پیتزا، همبرگر، نوشابه و … باید حذف شوند. در عین حال پیاده روی مداوم، داشتن روحیه بالا، دوری از اضطراب و پرخوری را نیز باید در برنامه ویژه خود قرار دهید.

کاهش وزن با جراحی

عمل لاغری بای پس معده، عمل لاپاراسکوپی باندینگ شکمی قابل تنظیم، عمل اسلیو معده یا گاسترکتومی، جراحی پلیکاسیون معده، جراحی بای پس روده، عمل لیپوساکشن یا لیپوپلاستی و عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم از جمله مواردی هستند که برای کاهش وزن و همچنین رسیدن به تناسب اندام انجام می شوند. معمولا پزشکان توصیه می کنند که با روش های درمانی طبیعی مثل ورزش کردن، رژیم درمانی مناسب و همچنین استفاده از داروهای گیاهی م