• 044-32424330
 • مشاوره راهنمایی و خرید

علائم غلظت خون چیست

علائم غلظت خون چیست ، در این مقاله به بررسی کامل موضوع غلظت خون و نشانه های آن میپردازیم . پس حتما باید این مقاله را تا انتها بخوانید زیرا غلظت خون یکی از رایج ترین مشکلاتی هست که خیلی از مردم با آن درگیر هستند . تا انتها همراه ما باشید و سوالات خود را درباره موضوع علائم غلظت خون ، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید ما در اسرع وقت پاسخ گوی شما عزیزان هستیم .

همچنین اگر قصد دارید درباره درمان غلظت خون بدانید همین الان روی کلمه ، کاهش غلظت خون ، کلیک کنید و وارد صفحه هدف بشید .

برای مشاوره و سفارش عصاره درمان غلظت خون عدد یک را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره به شما هستند.

علائم غلظت خون چیست

غلظت خون چیست ؟

زمانی که درصد گلبول های قرمز خون بیشتر از حالت نرمال باشد، شما به غلظت خون بالا مبتلا شده اید. درواقع اگر انعقاد بیش از حد خون یا همان غلظت خون بالا پیش بیاید، کیفیت کار گلبول های قرمز و درنهایت اکسیژن رسانی به بافت ها و اندام های بدن به درستی انجام نمی شود. این عامل می تواند منجر به کندشدن حرکت خون در رگ ها شود و درنتیجه باعث کم آبی شدید بدن، لخته شدن خون و سکته قلبی یا مغزی، بیماری های مزمن ریه مانند تنگی نفس و … گردد.

حتما بخوانید : درمان کبد چرب

البته عوارض غلظت خون بسیار گسترده است و در صورتی که به موقع درمان نشود، ممکن است منجر به سرطان خون، مشکلات کلیوی، نقرس، خونریزی های شدید، لوسمی، نارسایی مغز استخوان و حتی مرگ شود. درنتیجه باید نسبت به درمان غلظت خون که حتی با عنوان بیماری خاموش نیز شناخته می شود، سریعا اقدام کرد. در این مقاله به بررسی علائم غلظت خون ، میپردازیم .

حتما این ویدئو را مشاهده کنید :

برای مشاوره و سفارش عصاره درمان غلظت خون عدد یک را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره به شما هستند.

علل ابتلا به غلظت خون چیست؟

دلایل مختلفی را می توان برای ابتلا به بیماری غلظت خون بالا برشمرد. از جمله این موارد می توان به انواع سرطان، بیماری لوپوس، مشکلات مادرزادی و ژنتیکی، کمبود پروتئین هایی مثل S و C، سیگار کشیدن، زندگی در مناطق کوهستانی با ارتفاع زیاد، مشکلات کلیوی و ریوی، مصرف بعضی از داروها همچون استروئیدها و دیورتیک ها و … اشاره کرد. اما روشی که می توان از طریق آن بیماری غلظت خون را متوجه شد و برای درمان آن اقدام کرد، از طریق آزمایش هایی است که درصد هرکدام از اجزای خون مثل پلاکت، گلبول قرمز و … را روی نمودارهای خاصی نشان می دهد.

روش کار به این صورت است که خون شما درون دستگاه هایی به نام سانترفیوژ قرار می گیرد و با سرعت بالایی به چرخش درمی آید که نتیجه آن جداشدن بخش های مختلف خون از یکدیگر است. درنهایت درصد هرکدام از این اجزا مشخص می شود که در صورت مغایرت با مقدار نرمال، باید تشخیص علت و درمان آن را جدی گرفت.

به طور کلی بالا رفتن غلظت خون به دو علت مختلف وابسته می باشد. علت اولیه مربوط به مغز استخوان است که وظیفه گلبول سازی دارد و بدون هیچ محرک خارجی شروع به تولید بیش از حد گلبول های قرمز می کند. افزایش غلظت اولیه خون با نام پلی سیتمی شناخته می شود و با اینکه در دسته بیماری های سرطانی قرار دارد ولی قابل درمان است.

اما علت دوم که به غلظت خون ثانویه معروف است، عامل 90 تا 95 درصد غلظت خون بالا در افراد می باشد. زمانی که یک محرک خارجی سبب شود که اکسیژن رسانی به قسمت های مختلف بدن به درستی انجام نشود، هورمون اریتروپویتین که ترشح آن از کلیه است، منجر می شود که مغز استخوان تعداد گلبول قرمز بیشتری تولید کند تا این کمبود اکسیژن رسانی جبران گردد. در هر دو عامل گفته شده، ممکن است بیمار با علائم غلظت خون بالا مواجه نشود و درنتیجه بیماری پیشرفت کند.

علائم غلظت خون در آقایان و خانم ها

نشانه های غلظت خون

در این قسمت به بررسی علائم غلظت خون در آقایان و خانوم میپردازیم پس حتما ادامه این مطلب را از دست ندهید .

علائم غلظت خون در آقایان:

 • به طور کلی مشخص شده است که نرخ ابتلا به غلظت خون در آقایان بالای 40 سال بیشتر است.
 • سطح هماتوکریت در مردان بالای 18 سال باید بین 41% تا 53% باشد.
 • میزان گلبول قرمز در مردان نباید بیشتر از 56 باشد.
 • میزان هموگلبین برای مردان در صورت طبیعی بودن بین 42 تا 56 درصد می باشد
 • اگر آزمایشات، این مقادیر طبیعی را کمتر یا بیشتر نشان دهد؛ احتمال غلظت خون بالا در افراد وجود دارد.

علائم غلظت خون در بانوان:

 • میزان گلبول قرمز در زنان نباید بیشتر از 52 باشد
 • میزان هموگلبین برای زنان در صورت طبیعی بودن باید بین 36 تا 48 درصد باشد
 • اگر آزمایشات، این مقادیر طبیعی را کمتر یا بیشتر نشان دهد؛ احتمال غلظت خون بالا در افراد وجود دارد.

تشخیص غلظت خون بالا

همانطور که گفته شد، علائم غلظت خون می تواند پزشک را قانع کند که آزمایشات مرتبط با تشخیص این بیماری را برای شما بنویسد که شامل این موارد می شود:

1. آزمایش شمارش کامل خون (CBC): این مدل آزمایش بسیار رایج است و برای تشخیص عمومی مشکلات خونی شما مثل عفونت، کم خونی، لوسمی، غلظت خون و … استفاده می شود. پارامترهای این آزمایش بدین شرح هستند: گلبول های قرمز (RBC)، گلبول های سفید (WBC)، پلاکت ها. هرکدام از این موارد دارای پارامترهای دیگری می باشند که می توان به این موارد اشاره کرد.

 • Hct  یا هماتوکریت، Hbg که نشان دهنده تعداد هموگلوبین است، MCV که میانگین گلبول های قرمز را نشان می دهد، MCH یا میانگین هموگلبین خون، MCHC که مرتبط با میانگین غلظت هموگلبین است، RDW برای قطر توزیع گلبول قرمز و درنهایت MPV که میانگین حجم پلاکت خون را نشان می‎دهد.

2. آزمایش خون اریتروپویتین (EPO): همانطور که پیش از این گفته شد، اریتروپویتین یک هورمون کلیوی است و باعث تحریک مغز استخوان برای تولید بیشتر گلبول قرمز می شود. درنتیجه طی آزمایش EPO اگر میزان این هورمون در خون زیاد باشد، می توان نتیجه گرفت که اختلالاتی در مغز استخوان وجود دارد که یکی از عوامل آن مرتبط با پلی سیتمی است.

3. آزمایش مغز استخوان: این آزمایش را معمولا برای تشخیص انواع خاصی از سرطان ها، اختلالات خونی و مغز استخوان انجام می دهند. از آنجایی که وظیفه بافت نرم و اسفنجی شکل مغز استخوان، ساخت پلاکت، گلبول قرمز و گلبول سفید است، درنتیجه با انجام این آزمایش می توان به تشخیص غلظت خون بالا نیز دست یافت.

برای مشاوره و سفارش عصاره درمان غلظت خون عدد یک را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره به شما هستند.

3 3 | علائم غلظت خون چیست

روش های درمانی غلظت خون بالا

بدون شک بیماری هایی که با مشکلات خونی همراه هستند، در صورتی که به درستی و در زمان مناسبی درمان نشوند؛ می توانند سبب بروز بیماری ها و مشکلات بزرگ دیگری همچون سرطان و مرگ شوند. درنتیجه روش‎های درمانی مختلفی را باید برای این بیماری ها در نظر گرفت و آنها را به صورت مداوم زیرنظر پزشک متخصص پیگیری کرد تا نتیجه نهایی را بدست آورد. از جمله این روش های درمانی می توان به این موارد اشاره کرد:

1. خون دادن (فصد یا فلبوتومی)، یکی از روش های مرسوم بین افراد مبتلا به غلظت خون بالاست که سعی می‎کنند با این شیوه حجم سلول های خونی خود را کاهش دهند تا درنهایت غلظت خون نیز کمتر شود. درواقع فصد درمانی توسط پزشک تجویز می شود که فواید زیادی هم دارد. از جمله این موارد می توان تعدیل میزان غلظت خون، دفع سموم و موادمعدنی مازاد بدن، دفع عنصر آهن اضافی از بدن و … اشاره کرد.

2. داروهای مختلفی نیز به فرد کمک می کند تا خون او رقیق شود و درنهایت طی دوره درمانی حدودا 6 ماهه، فرد بیمار به سلامتی کامل برسد. آسپرین و پلاویکس از جمله این داروها هستند که معمولا پس از بررسی علائم غلظت خون، برای بیمار تجویز می شوند.

3. درمان های طبیعی و بدون عوارض مختلفی نیز برای درمان غلظت خون وجود دارند که در ادامه به صورت کامل توضیح می‎دهیم.

درمان های طبیعی غلظت خون

4 3 | علائم غلظت خون چیست

در اینجا می توان روش های درمانی سلامت محوری را توصیه کرد که درواقع مکمل روش های درمانی از طریق مصرف داروهای شیمیایی هستند. درواقع باید بدانید که در مرحله اول اگر شما یک سبک زندگی و غذایی سالم را پیش نگیرید، هرچقدر هم که از داروهای مختلف استفاده کنید بازهم نمی توانید به درمان صددرصد برسید علائم غلظت خون چیست .

این موضوع همانند استفاده از انسولین برای درمان دیابت است که اگر فرد مصرف شیرینی و قند را ترک نکند، درنهایت این بیماری می تواند عوارض شدیدی داشته باشد و حتی مرگ زودرس را به وجود آورد. درنتیجه در ادامه به این روش های درمانی اشاره می شود تا بتوانید با بهره گیری از این موارد، به سلامت کامل برسید.

1. رژیم غذایی مناسب:

غذا هرچقدر کم نمک تر و کم چرب تر باشد بهتر است. این موارد حتی می تواند شما را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های دیگری همچون مشکلات قلبی و فشار خون نیز در امان نگه دارد. مورد بعدی کم کردن مصرف گوشت قرمز است. اما در عین حال سعی کنید که آب و مایعات زیادی مصرف کنید چراکه تاثیر مستقیمی بر جریان مناسب خون در بدن دارد. همچنین از مصرف غذاهای فراوری شده ای مانند سوسیس و کالباس جدا خودداری کنید و غذاهای فست فودی و کنسروی نیز استفاده نکنید. از آنجایی که امگا 3 در کنترل غلظت خون بسیار کمک کننده است، درنتیجه مصرف ماهی را به طور مرتب در برنامه غذایی خود قرار دهید.

2. حجامت:

از نظر طب سنتی بسیاری از بیماری ها و مشکلات و علائم غلظت خون ، را می توان با کمک حجامت درمان کرد. یکی از این بیماری ها، غلظت خون بالا است که طبق نظر طب سنتی بر اثر کثیف شدن یا سنگین شدن خون به وجود می آید.

درنتیجه حجامت می تواند خون های کثیف را از بدن خارج کند تا درنهایت سلامتی کامل بدست آید. البته حجامت باید توسط متخصصین با تجربه این حوزه انجام شود؛ چراکه یک کار حرفه ای و حساس می باشد. در اینجا باید به انواع حجامت همچون حجامت سر، حجامت عام، حجامت گودی کمر، حجامت ساق پا، حجامت پشت گوش و حجامت گیجگاهی اشاره کرد که هرکدام روش های خاص خود را دارند و طبق نظر پزشکان طب سنتی باید بهترین مدل را برای درمان خود انتخاب کنید. در عین حال پیشنهاد می شود که قبل از تصمیم برای انجام این روش درمانی از مشورت با پزشک متخصص خود غافل نشوید.

3. ورزش:

بدون شک هر مشکل و بیماری که برای بدن به وجود بیاید، یکی از روش های درمانی را می توان در نحوه ورزش کردن و تحرک صحیح پیدا کرد. به طور کلی ورزش می تواند در پیشگیری و حتی درمان انواع بیماری‎ها مفید باشد؛ چراکه بدن با تحرک مناسب و اصولی به سلامتی کامل نزدیک می شود. یکی از بهترین فواید ورزش را می توان در سوخت و ساز بدن و همچنین جریان خون مناسب در نظر گرفت.

برای مشاوره و سفارش عصاره درمان غلظت خون عدد یک را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره به شما هستند.

درواقع شما اگر بتوانید روزی نیم ساعت ورزش کردن اصولی را در برنامه خود قرار دهید، به راحتی می توانید اکسیژن رسانی خون به اندام های بدن را متعادل کنید که نتیجه آن غلظت خون متعادل و طبیعی است. ورزش های هوازی و بدنسازی در این زمینه می توانند به شما کمک کنند. اما در هر صورت بهتر است که بهترین ورزش برای درمان غلظت خون را با کمک پزشک متخصص انتخاب کنید تا علائم غلظت خون خود را درمان کنید .

4.  سبزیجات و میوه:

موز، لیموترش، آلبالو، کیوی، انار، آب زرشک، انگور، آناناس، هویج و انواع مرکبات می‎توانند در رقیق کردن خون به شما کمک کنند. همچنین مصرف مغزهایی همچون مغز بادام، فندوق، گردو، پسته، بادام زمینی، کنجد و تخمه آفتابگردان به خاصر داشتن ویتامین E و امگا 3 نیز توصیه می شوند.

سبزیجات مختلفی نیز برای پاکسازی خون مفید هستند که می توان به اسفناج، موسیر، تره فرنگی، جعفری و چغندر اشاره کرد. به طور کلی انواع ویتامین ها و آنتی اکسیدان های موجود در میوه ها و سبزیجات می توانند در پاکسازی خون شما تاثیر ویژه‎ای بگذارند. درنتیجه مصرف مداوم و همیشگی این میوه ها و سبزیجات را به هیچ عنوان ترک نکنید.

5. داروهای گیاهی:

انواع گیاهان دارویی را می توان برای درمان و کنترل غلظت خون نام برد که در ادامه به مهم ترین و تاثیرگذارترین آنها اشاره می کنیم. جینکوبیلوبا، ریشه شیرین بیان، زنجبیل، چای سبز، چای کوهی، آویشن، دارچین، زردچوبه، کاسنی، گل مینا، نعناع، شوید، عناب، چای ریبوس و … در کنار ادویه هایی همچون فلفل قرمز و مرزنجوش می توانند علائم غلظت خون را کاهش دهند و در عین حال مکمل دارویی بسیار مناسبی برای این بیماری باشند.

اما باید بدانید که اگر طبق یک اصول درمانی مشخصی از این ترکیبات گیاهی استفاده نمایید، بدون شک به درمان صددرصدی نزدیک تر می شوید. از این رو شرکت فران با فرمولاسیون تخصصی خود توانسته عصاره نه گیاه یعنی سیر، رزماری، زنجبیل، آرتیشو، تخم کتان، گشنیز، چای سبز، دارچین و لیمو ترش را در یک محصول بهداشتی و بدون هیچ افزودنی دیگری با عنوان عصاره نه گیاه فران تولید کند که در ادامه به بررسی بیشتر آن می پردازیم.

5 | علائم غلظت خون چیست

معرفی بهترین عصاره برای درمان غلظت خون

برای آنکه بتوانید از یک مکمل دارویی مناسب که هیچ گونه عوارضی ندارد استفاده کنید، بهترین پیشنهاد ما به شما عصاره نه گیاه فران می باشد. این فراورده با طبع نسبتا گرمی که دارد، می تواند غلظت خون شما را کاهش دهد و همچنین سیستم گردش خون را به درستی کنترل نماید تا درنهایت شما بتوانید مشکلات پوستی و خون خود را کاملا پاکسازی کنید. این محصول کاملا گیاهی زیرنظر سازمان بهداشت و دارو تهیه شده و استاندارد لازم و تاییدشده دارد که می تواند رسوبات و مواد زاید خون شما را از بین ببرد.

همچنین چربی و کلسترول خون شما نیز تنظیم می شود تا درنهایت سلامت شما تضمین گردد. پس اگر احساس می کنید که علائم غلظت خون دارید و پزشک متخصص نیز آن را تایید کرده است، برای پیشگیری و کمک به درمان قطعی این بیماری می توانید از عصاره نه گیاه فران استفاده کنید. برای سفارش این محصول کافیست از سایت فرطب سفارش دهید و یا با واحد فروش شرکت تماس گرفته و اقدام به خرید کنید.

برای مشاوره و سفارش عصاره درمان غلظت خون عدد یک را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵ پیامک کنید.
تلفن پشتیبانی ۳۲۴۲۴۳۳۰ – ۰۴۴ | کارشناسان ما در ساعات اداری منتظر پاسخگویی و مشاوره به شما هستند.

جمع بندی مقاله علائم غلظت خون

در این مقاله به صورت کامل به بررسی موضوع علائم غلظت خون پرداختیم . همچنین در انتهای مقاله یکی از بهترین عصاره هایی که تا حد خیلی زیادی باعث میشه غلظت خون شما درمان شود را معرفی کردیم که میتوانید با تهیه این محصول روند تدریجی درمان خود را آغاز کنید . برای مشاوره با ما تماس بگیرید .

منبع : clevelandclinic

دیدگاهی در مورد “علائم غلظت خون چیست

 1. حمزه گفت:

  سلام_من حدود پندساله که بیشتر ساعات زوز سرگیجه وضعف و حستگی دارم و همیشه احساس منگی و گنگی در حافظه دارم_بعد تز خوردن گوشت قرمز وعدس و خرما نیز بدتر میشه آیا اینا نشانه های غلظت خونه؟؟؟؟؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. فروشگاه اینترنتی فرطب گفت:

   سلام و عرض احترام، عوارضی که فرمودین از کبد چرب و غلظت خون می تونه باشه دوره های پاکسازی کبد و خون می تونه مفید و موثر باشه و پکهای پاکسازی کبد و خون توصیه می شه. عصاره 10 گیاه فران برای پاکسازی کبد و عصاره 9 گیاه فران برای پاکسازی خون جوابدهی عالی دارند. برای تشخیص کبد چرب یکی از روشهای دقیق، سونوگرافی کبد هستش.

 2. محمد گفت:

  باعرض سلام وتشکرازسایت بی نظیر تون
  من ۴۳سالمه خونم به نظر میرسه سیاه شده وبعدپاشدن ازخواب خیلی مواقع دست و پاهام خواب میرن وسیگاری هم هستم آیا مبتلا به غلیظی خون شده ام ممنون از راهنماییتون

  1. فروشگاه اینترنتی فرطب گفت:

   سلام و عرض احترام، عوارضی که فرمودین از غلظت خون می تونه باشه افراد سیگاری معمولا دچار غلظت خون می شن. دوره پاکسازی خون می تونه مفید و موثر باشه عصاره 9 گیاه فران برای پاکسازی خون جوابدهی عالی نشون داده.

 3. سایت خوب با مقالاتی بسیار بی نظیری دارین

  1. فروشگاه اینترنتی فرطب گفت:

   با سلام و عرض احترام، سپاس و قدردانی از بذل توجه و رضایت شما

   1. رضا گفت:

    با سلام و عرض ادب خسته نباشی
    من ۲۵سالمه شبا ک میخواستم بخوابم تپش قلبم بیشتر میشه و قلبم درد میکرد رفتم پیش متخصص قلب و عروق گفت قلبت مشگل نداره واسم آزمایش کامل نوشت رفتم آزمایش دادم بردم پیش دکترم گفت خونت غلیظ حالا من نمیدونم مشگل از قلبم یا از خون موقع ک میخوابم سرگیجه . پریدن رنگ صورتم . یهو احساس سردی بدن . گلوم خشک میشه . لرزیدن دستو پام . بعد خوابم خیلی زیاده بنظر شما خونم غلیظ یا ن

    1. فروشگاه اینترنتی فرطب گفت:

     با سلام و عرض احترام، دوره پاکسازی خون با عصاره 9 گیاه فران می تونه خیلی موثر و مفید باشه بعد از اتمام دوره بر اساس نتایج می شه برا ادامه دوره برنامه ریزی کرد.

 4. ممنون از مقاله خوبتون

  1. فروشگاه اینترنتی فرطب گفت:

   سپاس از توجه شما و رضایتتون

 5. عباس عرفان آرانی گفت:

  سلام ، من 60 سال سن دارم در هشت سال گذشته دو بار دچار آمبولی ریه شده ام و در حال حاضر روزی دو قرص آپیکسابان 2.5 و یک قرص آتورواستاتین 40 مصرف می کنم. آیا می توانم همزمان از داروی گیاهی ساخت شرکت شما نیز استفاده نمایم.
  با تشکر فراوان

  1. فروشگاه اینترنتی فرطب گفت:

   با سلام و عرض احترام، لطفا با شرکت تماس بگیرین موارد رو با کارشناسان کامل مطرح کنید راهنمایی کنن. تلفن: 32424330-044

 6. میرزا گفت:

  ایااین محصول رامیتوانم جایگزین وارفارین کنم

  1. فروشگاه اینترنتی فرطب گفت:

   سلام و عرض احترام، لطفا برای راهنمایی در این مورد با کارشناسان شرکت در ساعات کاری تماس بگیرین. شماره تماس 32424330-044

نظرات بسته شده اند

درمان کبد چرب مقالات عمومی

نکات ضروری برای درمان بیماری کبد چرب

کبد چرب در افرادی که دارای تغذیه نادرست و تحرک بسیار کمی می‌باشند، نمایان می‌شود. رشد و گسترش این بیماری …

مطالعه مقاله
چرا پاکسازی خون مهم هست مقالات عمومی

چرا پاکسازی خون مهم هست

چرا پاکسازی خون مهم هست ، یکی از سوالات خیلی مهمی هست که کاربران ما قبل خرید محصولات پاکسازی از …

مطالعه مقاله
علت کبد چرب مقالات عمومی

علت بیماری کبد چرب + ( بررسی علت کبد چرب ) آپدیت 1401

علت بیماری کبد چرب چیست ؟ با تجمع چربی در ناحیه کبد، بیماری کبد چرب ایجاد می شود؛ وجود مقدار …

مطالعه مقاله
سبد خرید
فیس بوک X پینترست linkedin تلگرام
فروشگاه
حساب کاربری من