درمان کبد چرب

کبد دومین عضو بدن می‌باشد و وظیفه ی عبور تمامی مواد غذایی و نوشیدنی که انسان مصرف می‌کند، برعهده کبد است. حال به راحتی میتوان نتیجه گرفت مواد مضری که وارد بدن انسان می‌شود از طریق کبد گرفته می‌شود. در واقع کبد مانند صافی عمل می‌کند و تمامی مواد مضر را به موادی که ضرری برای بدن ندارد، تبدیل می‌کند و سپس وارد بدن انسان می‌شود.

بیماری کبد چرب چیست ؟

بیماری کبد چرب از آن دسته بیماری‌هایی است که فرد در کمترین برهه زمانی به آن مبتلا می‌شود اما در آن واحد این بیماری را تشخیص نمی‌دهد. در واقع این بیماری از رسوب مولکول‌های چربی در سلول‌های کبدی ایجاد می‌شود. البته هیچ نگران نباشید. وجود 1تا 5 درصد چربی در کبد بدن انسان کاملاً طبیعی است.

در ادامه مهم‌ترین نکات موثر در درمان کبد چرب در مقاله زیر برای شما آورده است.

نکات ضروری برای درمان کبد چرب

راه‌های درمان کبد چرب

تشخیص بیماری کبد چرب

به خاطر داشته باشید، بیمار از طریق آزمایش نمی‌تواند درصد دقیق بیماری خود را درک کند و اقدامات لازم را برای درمان انجام دهد زیرا اگر بیماری کبد چرب شناسایی نگردد با گذر زمان چربی های بیشتری در مولکول های کبدی رسوب خواهد کرد و خطراتی را به همراه خواهد داشت. تشخیص بیماری کبد چرب، تنها با نمونه‌گیری کبد انجام‌ پذیر است و درصد دقیق آن تعیین می‌گردد. با داشتن درصد دقیق میتوان با مصرف درمان های دارویی یا گیاهی که پزشک تعیین نموده است از رشد و پیشرفت آن جلوگیری کرد.

انواع کبد چرب در درمان بیماری کبد چرب چه اثری دارد؟

سه نوع کبد چرب وجود دارد که عبارتند از: کبد چرب الکلی، کبد چرب غیر الکلی و کبد چرب بارداری که در رابطه با هر یک به صورت کامل تفسیر کرده ایم: کبد چرب الکلی که از مصرف زیاد الکل به آن مبتلا می‌شوند. کبد چرب غیر الکلی فاکتورهای مانند تغذیه نامناسب و افزایش سن و… در ابتلا به این بیماری اثر می‌گذارد. در کبد چرب بارداری عواملی مانند تغذیه نامناسب و… بدن مادر را تحت تاثیر قرار می‌دهد که ممکن است خطراتی را برای نوزاد به همراه داشته باشد.

در ادامه به شما پیشنها می‌شود مقاله زیر را که در خصوص انواع کبدهای چرب شرح داده است، را دنبال کنید.

انواع کبد چرب

انواع کبد چرب در فرطب

درمان 4 گرید کبد چرب

4 گرید کبد چرب حالت‌های متعدد این بیماری است که طبق درجه چربی‌های رسوب شده در کبد بدن تقسیم بندی شده اند. گریدهای کبد چرب تعیین کننده سطح و درصد پیشرف بیماری است. عوارض و درمان های مختلف را با ما آشنا می‌سازد.

در ادامه خواندن مقاله زیر جهت دست‌یابی به اطلاعات کامل از گریدهای چربی به شما پیشنهاد می‌شود.

4 گرید کبد چرب

وضعیت درصد کبد چربی

وضعیت گرید یا درجه چربی کبد درصد چربی کبد  
کبد نرمال گرید 0 کمتر از 5% کبد سالم
کبد چرب در حالت
اولیه
گرید 1 بین 5-33% کبد چرب
غیر الکلی
کبد چرب در حالت
متوسط
گرید 2 بین 33-66% کبد چرب
غیر الکلی
کبد چرب در حالت زیاد گرید 3 بیشتر از 66% کبد چرب
غیر الکلی

جدول درجه بندی و یا به اصطلاح گرید بندی چربی کبد براساس درصد

 • توجه کنید برای چربی کبد از میزان 66% تا حدود 90% چربی گرید 4 محسوب می شود که بدترین نوع کبد چرب محسوب شده و در صورت عدم درمان به موقع تبدیل به فیبروز کبدی و سپس به سیروز کبدی می شود.
 • کبد چرب در حالت متوسط در گرید 3 قرار دارد که میزان آن حدوداً بین 33% تا 66% می‌باشد.
 • کبد چرب در حالت اولیه زمانی‌که میزان آن بین 5-33% باشد در چارچوب گرید 2 قرار دارد.
 • در حالتی که کبد چرب میزان آن کمتر از 5% باشد اصطلاحاً به گرید 1 معروف است که تشخیص آن به راحتی صورت نمی‌گیرد و بیشتر بیمارانی که مبتلا به گرید 1 هستند، علائم بیماری کبد چرب را در خود تشخیص نداده اند و به صورت اتفاقی به آن پی برده اند.

در نهایت می‌توان اشاره کرد شناسایی دقیق وضعیت درصد کبد چربی از مهم‌ترین مراحل درمان بیماری کبد چرب می‌‌باشد.

عصاره های گیاهی برای پاکسازی کبد چرب

45 دیدگاه

 1. زهزت چهاراقران آبان 17, 1400

  سلام مادرم کیست اکوفری در لوب چپ کبد دارن ایا مشکل حادی هستش؟؟و اینکه با دارو رفع میشه؟؟

  • مدیریت فرطب آبان 17, 1400

   سلام و عرض ادب، فرمولاسیون محصول عصاره 10 گیاه فران برای پاکسازی و تقویت کبد هستش و با توجه به اینکه از بهترین گیاهان دوستدار کبد در ترکیب آن استفاده شده در برخی بیماریهای کبدی هم مواردی که استفاده کردن جواب گرفتن ولی حتما باید در نظر گرفته بشه که این محصول گیاهی در حالت کلی برای تقویت و پاکسازی کبد هستش.

 2. حسین یوسفی مهر 23, 1400

  سلام.بنده این محصول ده گیاهتون رو گرفتم ولی مدتیه استفاده نکردم وتمام وقت داخل یخچال نگهش داشتم.چون مدتیه استفاده نکردم نحوه استفاده اش یادم رفته به چه عنوان یا چه مقدار بوده لطفآ راهنمایی کنین ممنون

  • مدیریت فرطب مهر 24, 1400

   سلام و عرض احترام، میزان و طریقه مصرف در توضیحات هر محصول داخل سایت اومده می تونید مطالعه کنید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر لطفا با شرکت تماس بگیرین. شماره تلفن 32424330-044

 3. مدیریت فرطب مهر 18, 1400

  سلام و عرض ادب، هر دوره 40 روزه حدود 25 درصد چربی کبد رو کم می کنه هر چه میزان مواردی که باعث کبد چرب شده رعایت بشه این اثرگذاری و درصد حذف چربی بیشتر می شه و هر چه کمتر رعایت بشه اثرگذاری کمتر می شه و طول دوره پاکسازی بیشتر می شه. عوارض کبد چرب خیلی زیاده و کلا ارگانهای بدن رو درگیر خودش می کنه . اگه کبد پاکسازی بشه خیلی از عوارض و مشکلات حل می شه.

 4. مدیریت فرطب مهر 18, 1400

  سلام و عرض احترام، 66 درصد چربی کبد مرز گرید 2 و 3 هستش. برا شما دوره 80 روزه عصاره 10 گیاه فران پیشنهاد می شه. حتما مواردی که باعث کبد چرب شده رو رعایت کنید تا به محصول اجازه داده بشه به طور موثر چربی رو پاکسازی کنه و در طول دوره پاکسازی، چربی جدید به کبد اضافه نشه. مقاله موارد بایدها و نبایدهایی که باید رعایت کنید تو قسمت مطالب مفید سایت اومده می تونید مطالعه کنید.

 5. sadeghsoltani22 مهر 16, 1400

  باسلام من عصاره ده گیاه روبرای کبدچرب سفارش 1400/07/16کی به دستم میرسه؟ چون ازبیماری کبدچرب رنج میبرم،کلسترول وتری گلیسیریدهم دارم

  • مدیریت فرطب مهر 16, 1400

   سلام و عرض ادب، سفارشات ثبت شده در سایت در اولین روز کاری بعد ثبت سفارش می ره واحد ارسال. چون ارسال مرسولات از تهران هستش سفارشات تهران یکی دو روز و بقیه شهرها دو تا پنج روز می رسه.

 6. علی رضایی شهریور 26, 1400

  عرض سلام
  اگر مشکل کبد در حد یک گرید باشد اما دوره ٨٠ روزه از این دارو مصرف شود آیا مصرف بیشتر از نیاز، عوارض منفی ایجاد میکند؟

  • مدیریت فرطب مهر 16, 1400

   سلام و عرض احترام، مصرف محصول حتی برای کسایی که مشکل خاصی ندارن و صرفا برای پیشگیری و پاکسازی می خوان هم موردی ایجاد نمی کنه

 7. محمد شهریور 11, 1400

  سلام ببخشیدداروی شما به سیروس کبدی تاثیر داره ،؟

  • مدیریت فرطب مهر 16, 1400

   سلام و عرض احترام، محصول در حالت کلی برای پاکسازی کبد فرموله شده و بهترین و موثرترین گیاهان دوستدار کبد در ترکیبش استفاده شده.

 8. محمد ق مرداد 18, 1400

  سلام. من مدتهاست اگزما دارم به خصوص در ناحیه صورت(بینی و اطراف چانه) و علاوه بر اون مشکلات پوستی عدیده ای دارم مثلا هرازگاهی نواحی زانوهام یا ساق پام خارش شدیدی پیدا میکنه، یا در ناحیه سر و اطراف پیشانی جوش های ریزی میزنه و ریزش مو هم دارم(البته قبلا بیشتر بوده و الان تقریبا متوقف شده). همه میگن مشکل از کبد است و باید پاکسازی بشه
  شما برای پاکسازی کبد چه محصولی رو پیشنهاد میدید؟

  • مدیریت فرطب مهر 16, 1400

   سلام و عرض احترام، علائمی که فرمودین به جز حساسیت از عوارض کبد چرب و غلظت خون می تونه باشه. برای پاکسازی کبد محصول عصاره ده گیاه فران و برای پاکسازی خون عصاره نه گیاه فران پیشنهاد می شه.

 9. ارسلان مرداد 16, 1400

  سلام ببخشید من یک سوال داشتم اگه کبد چرب باشه پوست صورت و پوست سر هم چرب میشه؟مثلا من پوست سرم و صورتم در حدی چرب میشن که بروس که میکشم توی سرم سر نوک بروس چربی میچسبه و موهام دارن میریزن

  • مدیریت فرطب مرداد 16, 1400

   سلام و عرض احترام، عوارض کبد چرب خیلی زیاده و تو افراد مختلف می تونه به شکلهای مختلف این عوارض رو نشون بده. برا تعیین کبد چرب و میزان اون می تونید به قیبرواسکن و یا سونوگرافی مراجعه کنید.

 10. haji.saleh.pv تیر 8, 1400

  سلام من 22سالمه ، صورتم جوش های خیلی بدی میزنه و لکه هاشم میمونه ، اکثر اوقات احساس کسلی دارم ، بدنم خیلی عرق میکنه ، از چرب بودن کبدم تقریبا مطمئنم چون اکثر علائمش رو دارم ولی یچیزی ک خیلی برام جای سوال داره اینه ک هر رژیم غذایی هم مصرف کنم به وزنم اضافه میشه حتی کمتر هم میشه!!
  لطفا راهنمائی کنید هم برای چربی کبد و هم وزنم ، باتشکر

  • مدیریت فرطب تیر 8, 1400

   سلام و عرض احترام، علائمی که فرمودین از علائم کبد چرب و همین طور غلظت خون می تونه باشه.

 11. bijanm30 تیر 5, 1400

  سلام خسته نباشید محصولات شما رو یکی از دوستان معرفی کردن من چند ساله متادون مصرف میکنم یه بار آزمایش خون دادم جواب ش کبدم چربه الان صورتم لکه افتاده دوره بیست روزه یا بیشتر رو خرید کنم لطفا راهنمایی کنید

  • مدیریت فرطب تیر 5, 1400

   سلام و عرض ادب، طول دوره بر اساس میزان چربی کبد مشخص می شه. هر دوره 40 روزه اگه مواردی که کبد رو چرب کرده رعایت بشه حدود 1 گرید چربی کبد رو کم می کنه. می تونید با دوره 20 روزه شروع کنید و با توجه به نتایج مثبت ادامه بدین ولی در نظر بگیرین دوره 20 روزه فقط می تونه در حد حداکثر نیم گرید چربی کبد رو کم کنه.

 12. حمید خرداد 9, 1400

  سلام من چندین ساله دخانیات مصرف میکنم الان عوارضش شروع شده غلظت خون.کبد چرب وخس خس ریه هام ایا محصولی دارید که ترکیب ۳ محصول شما باشه واگر نه ایا همزمان میتونم دونوع محصول رو استفاده کنم؟؟؟؟؟

  • مدیریت فرطب خرداد 9, 1400

   سلام و عرض احترام، یه سری از گیاهان ترکیبها مشترک هستش ولی با توجه به هر کدوم از ارگانها ترکیب و درصد این گیاهان متفاوته بنابراین اگه برا هر کدوم از موارد که فرمودین جداگانه مصرف کنید خیلی بهتره. برای اینکه تنظیم مصرف راحتتر باشه براتون می تونید 2 محصول استفاده کنید به طور مثال کبد چرب و غلظت خون و بعد از دوره های پاکسازی خون و کبد پاکسازی ریه رو داشته باشین. البته طول دوره رو هم باید در نظر داشته باشین به این شکل که برای کبد چرب هر دوره 40 روزه مصرف با رعایت مواردی که باعث کبد چرب شده حدود 1 گرید کم می کنه.

 13. یاسر جمالی اردیبهشت 6, 1400

  ضمن سلام و عرض ادب
  ارسال سریع و آسان
  تحویل فوری مرسولات
  مناطق ۲۲گانه تهران
  با پیکهای حرفه ای
  همراه با جمع آوری (Pickup)
  پرداخت به صورت نقدی هنگام تحویل کالا (یا همان COD- Cash On Delivery
  آماده عقد قرارداد با شرکتهای و فروشگاه‌های اینترنتی .با مجوز رسمی و شماره ثبت
  از همکاری با ما برای تحویل مرسولات آسوده خاطر خواهید بود .
  ارسال حومه تهران چهاردانگه اسلامشهر رباط کریم شهریار پرند اندیشه شهر قدس

 14. ارباب اسفند 28, 1399

  من سفارش دادم دو تا شیشه برای مصرف ۴۰ روز ولی روی هر دوتاش تاریخ تولید مخدوش شده بود هیچکس پاسخگو نیست زنگ میزنم چطوری شکایت کنم یا محصول رو پس بفرستم

  • LunaticBrain فروردین 29, 1400

   در ساعات اداری با شماره تلفن 04432424330 تماس بگیرید .

 15. ف-م اسفند 10, 1399

  با سلام
  متاسفانه به دلیل مصرف داروهایی که مجبورم بخاطر
  آرتریت مصرف کنم .. کبدم چرب شده (گرید۲)
  صبح ها قبل صبحانه ، دهانم خیلی بدمزه ست
  تا چه اندازه مصرف داروی ۱۰ گیاه برای یک دوره ۲۰ روزه تاثیر گذار است ؟
  ممنونم از راهنماییتون
  لطفا قیمت محصول را بگویید
  و ایا ۱ دور مصرف کافی است؟

  • مدیریت فرطب خرداد 9, 1400

   سلام و عرض ادب، بر طبق نتایج مصرف کنندگان هر دوره 40 روزه عصاره 10 گیاه فران با رعایت مواردی که باعث کبد چرب شده می تونه حدود 1 گرید از چربی کبد کم کنه.

 16. ف-م اسفند 10, 1399

  با سلام
  متاسفانه به دلیل مصرف داروهایی که مجبورم بخاطر
  آرتریت مصرف کنم .. کبدم چرب شده (گرید۲)
  صبح ها قبل صبحانه ، دهانم خیلی بدمزه ست
  تا چه اندازه مصرف داروی ۱۰ گیاه برای یک دوره ۲۰ روزه تاثیر گذار است ؟
  ممنونم از راهنماییتون

  • مدیریت فرطب خرداد 9, 1400

   سلام و عرض احترام، طعم تلخ دهان از عوارض کبد چربه. هر دوره 40 روزه کبد چرب با رعایت مواردی که باعث کبد چرب شده می تونه حدود 1 گرید چربی کبد رو کم کنه.

 17. ahmad48977 آذر 29, 1399

  سلام وقت تون بخیر
  ببخشید می خواستم بدونم این پک عصاره ده گیاه پاکسازی کبد کی موجود میشه چون مدتی که این پک ناموجود و امکان ثبت سفارش نیست
  با تشکر

  • LunaticBrain اسفند 5, 1399

   سلام، محصول در قالب عصاره آماده است دوست عزیز.

 18. abooie123 آذر 20, 1399

  من محصول 6گیاه برای درمان پروستات را برای پدرم میخوام کی قراره موجود بشه

  • مدیریت فرطب آذر 21, 1399

   سلام و عرض ادب، متاسفانه به علت مشکلاتی که در تامین مواد اولیه محصول پروستات پیش اومده فعلا موجودی انبار منفیه. واحد تولید سعی در بر طرف نمودن مشکل پیش اومده داره و انشاله به محض حل شدن تولید می شه.

 19. مسعود جهانیان مهر 28, 1398

  عرض سلام و ادب و احترام
  لطفا کمک کنید تا من از شر کبد شدیدا چرب خلاص بشم،من شرایط کبدم کاملا بحرانی هست،چطور میتونم با شما تماس بگیرم؟لطفا راهنمایی کنید،تشکر

  • مدیریت فرطب مهر 28, 1398

   سلام و عرض ادب، می تونید با واحد مشاوره و فروش شرکت با شماره های 32424330-044 الی 3 تماس بگیرین.

 20. Greggicorm مهر 19, 1398

  Спасибо

  • مدیریت فرطب مهر 24, 1398

   пожалуйста

نظرات بسته شده است.

بیشتر بخوانید

درمان کبد چرب

کبد دومین عضو بدن می‌باشد و وظیفه ی عبور تمامی مواد غذایی و نوشیدنی که انسان مصرف می‌کند، برعهده کبد است. حال به راحتی میتوان

ادامه مطلب »